Hittite (Analog Devices) 110227-HMC584LP5
110227-HMC584LP5 picture photo
Mfg. Part Number
110227-HMC584LP5
Manufacturer
Product Category
RF Evaluation and Development Kits, Boards
Brief Description
BOARD EVAL HMC584LP5E
Datasheet Download
110227-HMC584LP5.pdf
Availability of 110227-HMC584LP5
QUANTITY
110227-HMC584LP5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 110227-HMC584LP5
Internal Part NumberEIS-110227-HMC584LP5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Evaluation and Development Kits, Boards
Series-
TypeVoltage Controlled Oscillator (VCO)
Frequency12.5GHz ~ 13.9GHz
For Use With/Related ProductsHMC584LP5
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)110227-HMC584LP5
Related Links110227-H, 110227-HMC584LP5 Datasheet, Hittite (Analog Devices) Distributor
110227-HMC584LP5 Details Description
Related parts for 110227-HMC584LP5
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS SOCKET METAL CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER GOLD 3POS 24AWG datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
MICRO 37C S /33 WHT 36" datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf