Red Lion Controls 110FX2-ST
110FX2-ST picture photo
Mfg. Part Number
110FX2-ST
Manufacturer
Product Category
Switches, Hubs
Brief Description
110FX2-ST ETHERNET SWITCH
Datasheet Download
110FX2-ST.pdf
Availability of 110FX2-ST
QUANTITY
110FX2-ST Order Process
Ship out your order
Specifications of 110FX2-ST
Internal Part NumberEIS-110FX2-ST
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Networking Solutions
FamilySwitches, Hubs
Series-
TypeSwitch - Unmanaged
ConfigurationFixed
Number of Ports10
Copper Ports8
Copper Type10/100
Fiber Ports2
Fiber Type100BASE-FX (Multimode)
SFP/XFP Ports-
SFP/XFP Type-
PoE Ports-
Connector TypeRJ45, ST
Voltage - Input10 ~ 49VDC
Ingress Protection-
Mounting TypeDIN Rail
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)110FX2-ST
Related Links110F, 110FX2-ST Datasheet, Red Lion Controls Distributor
110FX2-ST Details Description
Related parts for 110FX2-ST
IC 903C 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM 12POS GRN datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
1500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf