NorComp 111-050-113L001
111-050-113L001 picture photo
Mfg. Part Number
111-050-113L001
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SCSI .085" MALE PCB 50POS
Datasheet Download
111-050-113L001.pdf
Availability of 111-050-113L001
QUANTITY
111-050-113L001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 111-050-113L001
Internal Part NumberEIS-111-050-113L001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series111
Connector StyleCenter Strip Contacts
Connector TypePlug
Number of Positions50
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Flange FeatureHollow, Unthreaded
TypeSCSI
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)111-050-113L001
Related Links111-050, 111-050-113L001 Datasheet, NorComp Distributor
111-050-113L001 Details Description
Related parts for 111-050-113L001
TRANS PNP 80V 15A TO220AB datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION REG 6DFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
CAP CER 560PF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC GRN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 9POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 1MBPS 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
"MICRO 9C P 40"" 10CR 11/26 NI" datasheet.pdf