Vishay/Dale M55342H08B332DRWS
M55342H08B332DRWS picture photo
Mfg. Part Number
M55342H08B332DRWS
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 0.8W 2010
Datasheet Download
M55342H08B332DRWS.pdf
Availability of M55342H08B332DRWS
QUANTITY
M55342H08B332DRWS Order Process
Ship out your order
Specifications of M55342H08B332DRWS
Internal Part NumberEIS-M55342H08B332DRWS
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMilitary, MIL-PRF-55342, RM2010
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.8W
CompositionThin Film
FeaturesMilitary, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.209" L x 0.098" W (5.31mm x 2.49mm)
Height0.033" (0.84mm)
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M55342H08B332DRWS
Related LinksM55342H0, M55342H08B332DRWS Datasheet, Vishay/Dale Distributor
M55342H08B332DRWS Details Description
Related parts for M55342H08B332DRWS
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TXRX SONET/SDH 8BIT 100QFP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 20POS datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
PD SURFACE CONDITION DISC A CRS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf