NorComp 112-036-213R001
112-036-213R001 picture photo
Mfg. Part Number
112-036-213R001
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN SCSI .085" FEMALE RA 36POS
Datasheet Download
112-036-213R001.pdf
Availability of 112-036-213R001
QUANTITY
112-036-213R001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 112-036-213R001
Internal Part NumberEIS-112-036-213R001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series112
Connector StyleOuter Shroud Contacts
Connector TypeReceptacle
Number of Positions36
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Flange FeatureInsert, Threaded (4-40)
TypeSCSI
FeaturesBail Lock
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)112-036-213R001
Related Links112-036, 112-036-213R001 Datasheet, NorComp Distributor
112-036-213R001 Details Description
Related parts for 112-036-213R001
CONN RECEPT 20POS 1.27MM STR SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 100' datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 500MA 230 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 330 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE CELL 400V 25A KBU datasheet.pdf
CONN PIN-STRIP PLUG 5POS 5.0MM datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 5A AC/DC datasheet.pdf
CONN FEMALE 160POS BACKPLANE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf