Honeywell Sensing and Productivity Solutions 112-104KAH-H01
112-104KAH-H01 picture photo
Mfg. Part Number
112-104KAH-H01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD
Datasheet Download
112-104KAH-H01.pdf
Availability of 112-104KAH-H01
QUANTITY
112-104KAH-H01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 112-104KAH-H01
Internal Part NumberEIS-112-104KAH-H01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series112
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Power - Max-
Length - Lead Wire0.38" (9.60mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)112-104KAH-H01
112-104KAH-H01 Details Description
Related parts for 112-104KAH-H01
RES CHAS MNT 0.47 OHM 10% 160W datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS R/A AU PCB datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK RAIL 6MM TEST SOCKET datasheet.pdf
TROUGH RACK PANEL MNT 19" WIDE datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT PROT 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
FERRULE INS 16AWG BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf