E-T-A 1140-G151-P7M1-15A
1140-G151-P7M1-15A picture photo
Mfg. Part Number
1140-G151-P7M1-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1140-G151-P7M1-15A.pdf
Availability of 1140-G151-P7M1-15A
QUANTITY
1140-G151-P7M1-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1140-G151-P7M1-15A
Internal Part NumberEIS-1140-G151-P7M1-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1140-G151-P7M1-15A
Related Links1140-G151, 1140-G151-P7M1-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1140-G151-P7M1-15A Details Description
Related parts for 1140-G151-P7M1-15A
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC MELF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.79A 51 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
SAFETY LASER SCANNER datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf