E-T-A 1140-G451-P7M1-15A
1140-G451-P7M1-15A picture photo
Mfg. Part Number
1140-G451-P7M1-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1140-G451-P7M1-15A.pdf
Availability of 1140-G451-P7M1-15A
QUANTITY
1140-G451-P7M1-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1140-G451-P7M1-15A
Internal Part NumberEIS-1140-G451-P7M1-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1140-G451-P7M1-15A
Related Links1140-G451, 1140-G451-P7M1-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1140-G451-P7M1-15A Details Description
Related parts for 1140-G451-P7M1-15A
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 520 OHM 0.1% 8W TO220-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf