Thomas Research Products 120/277-275VA-IC
120/277-275VA-IC picture photo
Mfg. Part Number
120/277-275VA-IC
Manufacturer
Product Category
Isolated, Non-Isolated - Step Up Down Autotransformer
Brief Description
TRANSFRMR 120-277V/275VA STEP-UP
Datasheet Download
120/277-275VA-IC.pdf
Availability of 120/277-275VA-IC
QUANTITY
120/277-275VA-IC Order Process
Ship out your order
Specifications of 120/277-275VA-IC
Internal Part NumberEIS-120/277-275VA-IC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSpecialty Lighting Transformers
Standard Package4
Category Transformers
FamilyIsolated, Non-Isolated - Step Up Down Autotransformer
SeriesATX
TypeUnit with Screw Type Terminals
Power (Watts)275VA
Usage120VAC to 277VAC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)120/277-275VA-IC
Related Links120/277-, 120/277-275VA-IC Datasheet, Thomas Research Products Distributor
120/277-275VA-IC Details Description
Related parts for 120/277-275VA-IC
RES 27 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE-ASN14A/ AE14M / APK14A datasheet.pdf
IC IPS 0.5A 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 64EQFP datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.5MM RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TV 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT PLUG datasheet.pdf
160V, SOT89, NPN high voltage transistor IC datasheet.pdf