Honeywell Sensing and Productivity Solutions 120-303JBF-Q02
120-303JBF-Q02 picture photo
Mfg. Part Number
120-303JBF-Q02
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTORS-MINI GLASS PROBE
Datasheet Download
120-303JBF-Q02.pdf
Availability of 120-303JBF-Q02
QUANTITY
120-303JBF-Q02 Order Process
Ship out your order
Specifications of 120-303JBF-Q02
Internal Part NumberEIS-120-303JBF-Q02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series120
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Power - Max-
Length - Lead Wire1.25" (31.80mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseCylindrical Probe, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)120-303JBF-Q02
120-303JBF-Q02 Details Description
Related parts for 120-303JBF-Q02
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 25MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.39A 59 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
AQ8 SSR 24V datasheet.pdf