NMB Technologies Corp. 12038VA-24M-EA-00
12038VA-24M-EA-00 picture photo
Mfg. Part Number
12038VA-24M-EA-00
Brief Description
FAN 24VDC 120X38MM 2WR
Datasheet Download
12038VA-24M-EA-00.pdf
Availability of 12038VA-24M-EA-00
QUANTITY
12038VA-24M-EA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 12038VA-24M-EA-00
Internal Part NumberEIS-12038VA-24M-EA-00
Series-
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H x 38mm W
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12038VA-24M-EA-00
Related Links12038VA-, 12038VA-24M-EA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
12038VA-24M-EA-00 Details Description
Related parts for 12038VA-24M-EA-00
FUSE RESETTABLE 1.1A 16V 1812 datasheet.pdf
IC DAC 6CH 114DB 192KHZ 48LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ANT ISM BAND FLEX PCB W/CABLE datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM 155VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf