AVX Corporation 12061A330GAT2A
12061A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12061A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A330GAT2A.pdf
Availability of 12061A330GAT2A
QUANTITY
12061A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-12061A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A330GAT2A
Related Links12061A3, 12061A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A330GAT2A Details Description
Related parts for 12061A330GAT2A
IDC CABLE - MKR20K/MC20G/MCS20K datasheet.pdf
EVAL MOD FOR THS4502 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM ORANGE datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL BLACK LOCKING datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
4R RAREC CARDCON STB 0GP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2-WAY datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 60W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf