AVX Corporation 12061A392GAT2A
12061A392GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12061A392GAT2A
Brief Description
CAP CER 3900PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A392GAT2A.pdf
Availability of 12061A392GAT2A
QUANTITY
12061A392GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A392GAT2A
Internal Part NumberEIS-12061A392GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A392GAT2A
Related Links12061A3, 12061A392GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A392GAT2A Details Description
Related parts for 12061A392GAT2A
IC REDRIVER I2C HOTSWAP 2CH 8DFN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8VFQFPN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
INDUCTIVE W/50 FT CABLE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf