Micron Technology MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
Brief Description
IC FLASH 256GBIT TBGA
Datasheet Download
MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR.pdf
Availability of MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
QUANTITY
MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
Internal Part NumberEIS-MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size256G (32G x 8)
Speed-
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TBGA
Supplier Device Package100-TBGA (12x18)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
Related LinksMT29F256G08CMC, MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR Details Description
Related parts for MT29F256G08CMCABH2-10RZ:A TR
CAP ALUM 3100UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 8COL datasheet.pdf