AVX Corporation 12061A821KAT4A
12061A821KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061A821KAT4A
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
12061A821KAT4A.pdf
Availability of 12061A821KAT4A
QUANTITY
12061A821KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061A821KAT4A
Internal Part NumberEIS-12061A821KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061A821KAT4A
Related Links12061A8, 12061A821KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061A821KAT4A Details Description
Related parts for 12061A821KAT4A
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
FILTER ULTRA-COMPACT 3-PHASE 75A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf