AVX Corporation 12061C682MAT4A
12061C682MAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12061C682MAT4A
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
Datasheet Download
12061C682MAT4A.pdf
Availability of 12061C682MAT4A
QUANTITY
12061C682MAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12061C682MAT4A
Internal Part NumberEIS-12061C682MAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12061C682MAT4A
Related Links12061C6, 12061C682MAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12061C682MAT4A Details Description
Related parts for 12061C682MAT4A
ROUND SPACER #6 PVC 1/2" datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 220PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.9 OHM datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf