AVX Corporation 12062A330JAT2A
12062A330JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12062A330JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
12062A330JAT2A.pdf
Availability of 12062A330JAT2A
QUANTITY
12062A330JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12062A330JAT2A
Internal Part NumberEIS-12062A330JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12062A330JAT2A
Related Links12062A3, 12062A330JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12062A330JAT2A Details Description
Related parts for 12062A330JAT2A
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
IC PB ON/OFF CONTROLLER TSOT23-8 datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY 5V 3.5% SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .076M 29POS datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 RA 120POS datasheet.pdf