AVX Corporation 12063A1R0BAT4A
12063A1R0BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12063A1R0BAT4A
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
12063A1R0BAT4A.pdf
Availability of 12063A1R0BAT4A
QUANTITY
12063A1R0BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063A1R0BAT4A
Internal Part NumberEIS-12063A1R0BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063A1R0BAT4A
Related Links12063A1, 12063A1R0BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063A1R0BAT4A Details Description
Related parts for 12063A1R0BAT4A
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOP datasheet.pdf
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-PLCC datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 GP datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCT D 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW U.FL ANTENNA datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR TQFN datasheet.pdf
MICROTOOL KIT 12MM JAW 220V datasheet.pdf