AVX Corporation 12063C334K4T2A
12063C334K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
12063C334K4T2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
12063C334K4T2A.pdf
Availability of 12063C334K4T2A
QUANTITY
12063C334K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063C334K4T2A
Internal Part NumberEIS-12063C334K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063C334K4T2A
Related Links12063C3, 12063C334K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063C334K4T2A Details Description
Related parts for 12063C334K4T2A
SURGE SUPP THYRISTOR 190V TO-92 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONG TERM #1/2 2/0AWG datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1CH 2MSPS 20TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG INLINE 6POS STR SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIES NYLAKRIMP TERM.SPL 12-10AWG datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 10X132" A MED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DAMPER ROTARY SNAP IN BLK datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf