AVX Corporation 12063E224MAT2A
12063E224MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12063E224MAT2A
Brief Description
CAP CER 0.22UF 25V Z5U 1206
Datasheet Download
12063E224MAT2A.pdf
Availability of 12063E224MAT2A
QUANTITY
12063E224MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063E224MAT2A
Internal Part NumberEIS-12063E224MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063E224MAT2A
Related Links12063E2, 12063E224MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063E224MAT2A Details Description
Related parts for 12063E224MAT2A
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
ENCL FLOOR STAND ST 10X8X6" GREY datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 86TSOP datasheet.pdf