AVX Corporation 12063G334ZAT4A
12063G334ZAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12063G334ZAT4A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 1206
Datasheet Download
12063G334ZAT4A.pdf
Availability of 12063G334ZAT4A
QUANTITY
12063G334ZAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12063G334ZAT4A
Internal Part NumberEIS-12063G334ZAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12063G334ZAT4A
Related Links12063G3, 12063G334ZAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12063G334ZAT4A Details Description
Related parts for 12063G334ZAT4A
SCREW LOCK KIT,RT/ANGLE MOUNT datasheet.pdf
HEX STANDOFF 6-32 S STEEL 2" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V DIRECTFET MX datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 0.1A ES6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V DPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf