AVX Corporation 12065A102GAT4A
12065A102GAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12065A102GAT4A
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A102GAT4A.pdf
Availability of 12065A102GAT4A
QUANTITY
12065A102GAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A102GAT4A
Internal Part NumberEIS-12065A102GAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A102GAT4A
Related Links12065A1, 12065A102GAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A102GAT4A Details Description
Related parts for 12065A102GAT4A
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 430MA 1.57 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
HIGH POWER PFC CONTROLLER datasheet.pdf
TERMINAL WSI 25/3 10X38/LED datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
50P F PC 'C' FILTER 830PF 4-40S datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf