AVX Corporation 12065A222GAT2A
12065A222GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A222GAT2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A222GAT2A.pdf
Availability of 12065A222GAT2A
QUANTITY
12065A222GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A222GAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A222GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.050" (1.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A222GAT2A
Related Links12065A2, 12065A222GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A222GAT2A Details Description
Related parts for 12065A222GAT2A
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BACKSHELL GENDER CHANGER 9-9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf