AVX Corporation 12065A330GAT2A
12065A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A330GAT2A.pdf
Availability of 12065A330GAT2A
QUANTITY
12065A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A330GAT2A
Related Links12065A3, 12065A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A330GAT2A Details Description
Related parts for 12065A330GAT2A
CONN HEADER 4POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 2M datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 100V datasheet.pdf