AVX Corporation 12065C152JAT4A
12065C152JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12065C152JAT4A
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C152JAT4A.pdf
Availability of 12065C152JAT4A
QUANTITY
12065C152JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C152JAT4A
Internal Part NumberEIS-12065C152JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C152JAT4A
Related Links12065C1, 12065C152JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C152JAT4A Details Description
Related parts for 12065C152JAT4A
CONN HEADER VERT .100 26POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 X,RED,YLW,GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf