AVX Corporation 12065C154JAT4P
12065C154JAT4P picture photo
Mfg. Part Number
12065C154JAT4P
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
12065C154JAT4P.pdf
Availability of 12065C154JAT4P
QUANTITY
12065C154JAT4P Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065C154JAT4P
Internal Part NumberEIS-12065C154JAT4P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065C154JAT4P
Related Links12065C1, 12065C154JAT4P Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065C154JAT4P Details Description
Related parts for 12065C154JAT4P
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR/WHT datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 4VA THRU HOLE datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP16S/AE16M/CDP16S datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 480VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MASTER DEV SYST SR DAUGHTER BRD datasheet.pdf
VGA MONITOR EXTENSION CABLE datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf