AVX Corporation 12065E334KAT4A
12065E334KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12065E334KAT4A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1206
Datasheet Download
12065E334KAT4A.pdf
Availability of 12065E334KAT4A
QUANTITY
12065E334KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065E334KAT4A
Internal Part NumberEIS-12065E334KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065E334KAT4A
Related Links12065E3, 12065E334KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065E334KAT4A Details Description
Related parts for 12065E334KAT4A
RES 0.15 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
PROBE AC/DC CURRENT 1A TO 600A datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SONET/SDH 20-QFN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 15NS 100TQFP datasheet.pdf
VARISTOR 254V 40KA ENCASED datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf