AVX Corporation 12067A150KAT2A
12067A150KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A150KAT2A
Brief Description
CAP CER 15PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A150KAT2A.pdf
Availability of 12067A150KAT2A
QUANTITY
12067A150KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A150KAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A150KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A150KAT2A
Related Links12067A1, 12067A150KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A150KAT2A Details Description
Related parts for 12067A150KAT2A
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 690MA 177.6 MOHM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2-BIT 8:1 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf