AVX Corporation 12067A180GAT4A
12067A180GAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12067A180GAT4A
Brief Description
CAP CER 18PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A180GAT4A.pdf
Availability of 12067A180GAT4A
QUANTITY
12067A180GAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A180GAT4A
Internal Part NumberEIS-12067A180GAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A180GAT4A
Related Links12067A1, 12067A180GAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A180GAT4A Details Description
Related parts for 12067A180GAT4A
IC MUX DIFF 2:1 3.3V/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 1MSPS 48-LFCSP datasheet.pdf
DSUB COMBO GUIDE PIN TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CARD GUIDE SNAP 2.5X.075"SW BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 770UF 20% 150V FLATPACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf