AVX Corporation 12067A330JAT2A
12067A330JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067A330JAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
12067A330JAT2A.pdf
Availability of 12067A330JAT2A
QUANTITY
12067A330JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067A330JAT2A
Internal Part NumberEIS-12067A330JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067A330JAT2A
Related Links12067A3, 12067A330JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067A330JAT2A Details Description
Related parts for 12067A330JAT2A
Connector Quick Connect Tab 0.110" (2.79mm) Solder datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB ROM 28SSOP datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 400POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC P600 datasheet.pdf
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8-MSOPB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SNAP-IN SKT datasheet.pdf