AVX Corporation 12067C151KAT2A
12067C151KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12067C151KAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
12067C151KAT2A.pdf
Availability of 12067C151KAT2A
QUANTITY
12067C151KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12067C151KAT2A
Internal Part NumberEIS-12067C151KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12067C151KAT2A
Related Links12067C1, 12067C151KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12067C151KAT2A Details Description
Related parts for 12067C151KAT2A
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
LED PANEL RED DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 60NS 48TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 45V SOD123FL datasheet.pdf