AVX Corporation 1206CA680JAT1A
1206CA680JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1206CA680JAT1A
Brief Description
CAP CER 68PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
1206CA680JAT1A.pdf
Availability of 1206CA680JAT1A
QUANTITY
1206CA680JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1206CA680JAT1A
Internal Part NumberEIS-1206CA680JAT1A
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.060" (1.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1206CA680JAT1A
Related Links1206CA6, 1206CA680JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1206CA680JAT1A Details Description
Related parts for 1206CA680JAT1A
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
STRAP STEEL 304 .38" X 200' datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 37 OLIV datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
MODULE SDRAM 512MB RDIMM TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 9C S 120" RBW JACKS NI datasheet.pdf