Honeywell Sensing and Productivity Solutions 121-104KAF-W01
121-104KAF-W01 picture photo
Mfg. Part Number
121-104KAF-W01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% CYL
Datasheet Download
121-104KAF-W01.pdf
Availability of 121-104KAF-W01
QUANTITY
121-104KAF-W01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 121-104KAF-W01
Internal Part NumberEIS-121-104KAF-W01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series121
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Power - Max-
Length - Lead Wire2.00" (50.8mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseCylindrical Probe, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)121-104KAF-W01
121-104KAF-W01 Details Description
Related parts for 121-104KAF-W01
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
OPTO SENSOR CLM 5MM SLOT NPN 1MC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 17.27MM datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 80POS datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 600V BU datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf