TE Connectivity Deutsch Connectors MS3474W16-26PZ-LC
MS3474W16-26PZ-LC picture photo
Mfg. Part Number
MS3474W16-26PZ-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN
Datasheet Download
MS3474W16-26PZ-LC.pdf
Availability of MS3474W16-26PZ-LC
QUANTITY
MS3474W16-26PZ-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of MS3474W16-26PZ-LC
Internal Part NumberEIS-MS3474W16-26PZ-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS3474W16-26PZ-LC
Related LinksMS3474W1, MS3474W16-26PZ-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
MS3474W16-26PZ-LC Details Description
Related parts for MS3474W16-26PZ-LC
CONN PIN 18-24AWG .062 TIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA SMD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V LED RED datasheet.pdf