AVX Corporation 12101A681FAT2A
12101A681FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12101A681FAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
12101A681FAT2A.pdf
Availability of 12101A681FAT2A
QUANTITY
12101A681FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12101A681FAT2A
Internal Part NumberEIS-12101A681FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12101A681FAT2A
Related Links12101A6, 12101A681FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12101A681FAT2A Details Description
Related parts for 12101A681FAT2A
CONN HEADER .100 SINGL R/A 21POS datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 1206 datasheet.pdf
DIE ASSEMBLY AMPLI-BOND #2 datasheet.pdf
IC DVR SSR HIGH SIDE PSSO36 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W TO204AD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP FILM 360NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS datasheet.pdf