AVX Corporation 12102C333KAT2A
12102C333KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102C333KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 200V X7R 1210
Datasheet Download
12102C333KAT2A.pdf
Availability of 12102C333KAT2A
QUANTITY
12102C333KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102C333KAT2A
Internal Part NumberEIS-12102C333KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102C333KAT2A
Related Links12102C3, 12102C333KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102C333KAT2A Details Description
Related parts for 12102C333KAT2A
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC RCVR QUAD RS422/485 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SELECTOR MUX QUAD 2-1 16-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
2POS ECONOSEAL PLUG HSING SKT datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 DSH datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf