AVX Corporation 12102U3R0BAT2A
12102U3R0BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12102U3R0BAT2A
Brief Description
CAP CER 3PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U3R0BAT2A.pdf
Availability of 12102U3R0BAT2A
QUANTITY
12102U3R0BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U3R0BAT2A
Internal Part NumberEIS-12102U3R0BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12102U3R0BAT2A
Related Links12102U3, 12102U3R0BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12102U3R0BAT2A Details Description
Related parts for 12102U3R0BAT2A
IC NONINV SYN FET DRVR 14-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS R/A datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
TROLLEY C L P 7 6 100 S Z 2M datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET 16AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079 18 POS datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IMC 1 5/ 3-G-3 5 P20 THR datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI 20TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf