AVX Corporation 12102U4R7BAT4A
12102U4R7BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12102U4R7BAT4A
Brief Description
CAP CER 4.7PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
12102U4R7BAT4A.pdf
Availability of 12102U4R7BAT4A
QUANTITY
12102U4R7BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12102U4R7BAT4A
Internal Part NumberEIS-12102U4R7BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)