AVX Corporation 12103C334JAT4A
12103C334JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
12103C334JAT4A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
12103C334JAT4A.pdf
Availability of 12103C334JAT4A
QUANTITY
12103C334JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12103C334JAT4A
Internal Part NumberEIS-12103C334JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12103C334JAT4A
Related Links12103C3, 12103C334JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12103C334JAT4A Details Description
Related parts for 12103C334JAT4A
Crystal 5.0680MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE 2.2MM DIA NTRL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DF11 .ABTBL150C0.0010.01 15A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 208MA 3W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.25A 65.7 MOHM datasheet.pdf