AVX Corporation 12103C335JAT2A
12103C335JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12103C335JAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
12103C335JAT2A.pdf
Availability of 12103C335JAT2A
QUANTITY
12103C335JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12103C335JAT2A
Internal Part NumberEIS-12103C335JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12103C335JAT2A
Related Links12103C3, 12103C335JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12103C335JAT2A Details Description
Related parts for 12103C335JAT2A
CONN HEADER 34POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 12R 5.5KV EXT/H datasheet.pdf
TVS DIODE 270VWM 458.01VC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS INLINE SKT datasheet.pdf
CABLE ASSSY datasheet.pdf
UPS 500VA 300W 7OUT W/SOFTWARE datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf