Panasonic Electronic Components ERJ-PA3J120V
ERJ-PA3J120V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3J120V
Brief Description
RES SMD 12 OHM 5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3J120V.pdf
Availability of ERJ-PA3J120V
QUANTITY
ERJ-PA3J120V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3J120V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3J120V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3J120V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3J120V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3J120V Details Description
Related parts for ERJ-PA3J120V
FIXED IND 15UH 1.2A 174.7 MOHM datasheet.pdf
IC SHFT REG PAR-LD 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 16A ITO220AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf