AVX Corporation 12105A392FAT2A
12105A392FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105A392FAT2A
Brief Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
12105A392FAT2A.pdf
Availability of 12105A392FAT2A
QUANTITY
12105A392FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105A392FAT2A
Internal Part NumberEIS-12105A392FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105A392FAT2A
Related Links12105A3, 12105A392FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105A392FAT2A Details Description
Related parts for 12105A392FAT2A
ADAPTER 20-SOIC TO 20-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf