AVX Corporation 12105C152JAT2A
12105C152JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105C152JAT2A
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 1210
Datasheet Download
12105C152JAT2A.pdf
Availability of 12105C152JAT2A
QUANTITY
12105C152JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105C152JAT2A
Internal Part NumberEIS-12105C152JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105C152JAT2A
Related Links12105C1, 12105C152JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105C152JAT2A Details Description
Related parts for 12105C152JAT2A
FIXED IND 22UH 2.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PWR MGMT 6CH W/4 LDO 32VQFN datasheet.pdf
LENS TITANUM SMOOTH DRAGON 14DEG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
HEADER 56POS STR DUAL INSUL 2ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf