AVX Corporation 12105C154KHT1A
12105C154KHT1A picture photo
Mfg. Part Number
12105C154KHT1A
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
12105C154KHT1A.pdf
Availability of 12105C154KHT1A
QUANTITY
12105C154KHT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105C154KHT1A
Internal Part NumberEIS-12105C154KHT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105C154KHT1A
Related Links12105C1, 12105C154KHT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105C154KHT1A Details Description
Related parts for 12105C154KHT1A
IC VOLT DETECTOR LP 1.9V SOT-23 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.3KV 700MA datasheet.pdf
TERM STRIP MARKER HOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
IC CAR RADIO SGL CHIP 32SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
44 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 450MA 650 MOHM datasheet.pdf