ITT Cannon, LLC CA3100E10SL-3SBF80-09
CA3100E10SL-3SBF80-09 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E10SL-3SBF80-09
Brief Description
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E10SL-3SBF80-09.pdf
Availability of CA3100E10SL-3SBF80-09
QUANTITY
CA3100E10SL-3SBF80-09 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E10SL-3SBF80-09
Internal Part NumberEIS-CA3100E10SL-3SBF80-09
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Flange, Right Angle
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E10SL-3SBF80-09
Related LinksCA3100E10S, CA3100E10SL-3SBF80-09 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E10SL-3SBF80-09 Details Description
Related parts for CA3100E10SL-3SBF80-09
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
THERMOSTAT 150 DEG C NC 2SIP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT143B datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 15MM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 30PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf