ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP102436B-200TQLI-TR
IS61NLP102436B-200TQLI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP102436B-200TQLI-TR
Brief Description
IC SRAM 36MB 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IS61NLP102436B-200TQLI-TR.pdf
Availability of IS61NLP102436B-200TQLI-TR
QUANTITY
IS61NLP102436B-200TQLI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP102436B-200TQLI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP102436B-200TQLI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-LQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP102436B-200TQLI-TR
IS61NLP102436B-200TQLI-TR Details Description
Related parts for IS61NLP102436B-200TQLI-TR
IC VIDEO OPAMP LN HS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-250' BLACK datasheet.pdf
DEVIATION OF 79215314 RLR ACT datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf