AVX Corporation 12107A151JAT2A
12107A151JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12107A151JAT2A
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
12107A151JAT2A.pdf
Availability of 12107A151JAT2A
QUANTITY
12107A151JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12107A151JAT2A
Internal Part NumberEIS-12107A151JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12107A151JAT2A
Related Links12107A1, 12107A151JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12107A151JAT2A Details Description
Related parts for 12107A151JAT2A
RES SMD 42.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 360V 21A 150W TO252AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CABLE WIRES TO I/O BLK 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 400W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 3' NM NM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf