AVX Corporation 12107A330JAT2A
12107A330JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12107A330JAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
12107A330JAT2A.pdf
Availability of 12107A330JAT2A
QUANTITY
12107A330JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12107A330JAT2A
Internal Part NumberEIS-12107A330JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12107A330JAT2A
Related Links12107A3, 12107A330JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12107A330JAT2A Details Description
Related parts for 12107A330JAT2A
CAP CER 4.7PF 250V 0603 datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
PIVOT BAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 2P-5POS OPEN datasheet.pdf
FAN 40X28MM 12VDC 15.4 CFM datasheet.pdf
REMOVAL TI ASSY, RJ-45 datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf
3.5MM UNSHROUDED HEADER, BLACK, datasheet.pdf