API Delevan 1210R-022J
1210R-022J picture photo
Mfg. Part Number
1210R-022J
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50 MOHM
Datasheet Download
1210R-022J.pdf
Availability of 1210R-022J
QUANTITY
1210R-022J Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-022J
Internal Part NumberEIS-1210R-022J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1210R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance2.2nH
Tolerance±5%
Current Rating1.562A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-022J
Related Links1210R, 1210R-022J Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-022J Details Description
Related parts for 1210R-022J
RES ARRAY 2 RES 2.2K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 153 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CORD PWR MALE TO OPEN END .5M datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf