API Delevan 1210R-153H
1210R-153H picture photo
Mfg. Part Number
1210R-153H
Brief Description
FIXED IND 15UH 257MA 2.8 OHM SMD
Datasheet Download
1210R-153H.pdf
Availability of 1210R-153H
QUANTITY
1210R-153H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1210R-153H
Internal Part NumberEIS-1210R-153H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±3%
Current Rating257mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.8 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant25MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.101" (2.57mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1210R-153H
Related Links1210R, 1210R-153H Datasheet, API Delevan Distributor
1210R-153H Details Description
Related parts for 1210R-153H
RELAY REED DPST 500MA 5V datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 2AG datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO15 datasheet.pdf
HDR STR SR .100 GP datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER SPI 8B 18SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED GREEN 1000MA 3.45X3.45 SMD datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN BIPOLAR 35MICRO-X datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 23A 2.8 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf